Haj- és fejbőrradír

Miért érdemes a rendszeres hajápolási rutinunkba fejbőrradírt iktatni? A következő sorokban ismertetjük a termék előnyeit, valamint adunk néhány tippet házilag készíthető fejbőrradírra. 

Bőrradír– fejbőrre, testre, arcra

A hámlasztó egy apró szemcséket tartalmazó kozmetikum, melynek feladata az elhalt hámsejtek eltávolítása. Különféle bőrradírokat ismerünk, leggyakoribbak azonban a testradírok és az arcradírok. Kaphatóak viszont ajakradírok is, amelyek gondoskodnak a puha és hidratált ajkakról. Nem utolsósorban pedig a fejbőrradírok említhetők.

Fejbőrradír

Miért érdemes fejbőrradírt használni?

Szóval eddig még nem próbálta? Lehet, hogy most itt az ideje. A fejbőrradír a testradírhoz vagy az arcradírhoz hasonlóan eltávolítja az elhalt hámsejteket. Ezenkívül eltünteti a fejbőrről a korpát és serkenti a vérkeringését, ami hozzájárul a gyorsabb hajnövekedéshez. A fejbőrradír ráadásul enyhíti a hajhullást és hajtöredezést, valamint  ellátja oxigénnel a bőrt, ezzel lassítva az öregedését. A fejbőrradír minden hajtípusra megfelelő.

A fejbőrradírok típusai

A fejbőrradírok két típusa ismert. Az egyik a hagyományos mechanikus hámlasztó, amely eltávolítja a fejbőrről az elhalt hámsejteket és az abrazív részecskéket. A másik pedig az enzimes hámlasztó, amely feloldja a sejtek közötti kapcsolatokat, és így eltávolítja az elhalt hámsejteket és a nem kívánt faggyút.

Hogyan használjuk a fejbőrradírt? 

Vigyük fel a fejbőrradírt a nedves hajunkra, majd gyengéden masszírozzuk vele a fejbőrünket. Ezt követően alaposan mossuk le a hámlasztót. Ha ez megvan, mossunk hajat a szokásos módon samponnal és kondicionálóval. 

A fejbőrradír használatának gyakorisága hajtípustól függ. Normál hajra heti egyszer, zsíros hajra heti kétszer is ajánlott. Vékony szálú haj és érzékeny fejbőr esetén viszont ez csak havi egy alkalom legyen. 

Ha a fejbőr pattanásos, ekcémás vagy seb van rajta, begyógyulásáig kerüljük a bőrradír használatát.

Fejbőrradír

Házilag elkészíthető fejbőrradírok

A vezető hajápoló márkák számos fejbőrradírt kínálnak, de vannak házi receptek is, amelyekhez samponra és néhány elérhető összetevőre lesz szükségünk. 

Cukros hámlasztó

 

Keverjünk el néhány kanál cukrot a samponunkban (lehet fehér vagy barna is). Az így kapott keveréket finoman masszírozzuk a fejbőrbe, majd alaposan mossuk le a hajunkat.

Sós hámlasztó

 

Hasonló hámlasztó készíthető só felhasználásával. Keverjünk el néhány kanál sót a samponunkban és így vigyük fel a fejbőrünkre. Előnye, hogy a só antibakteriális tulajdonságokkal bír, és segít zsírtalanítani a hajtöveket. Irritált fejbőr esetén viszont a sós hámlasztó kerülendő.

Kávés hámlasztó

 

A samponunkba néhány kanál darált kávét is belekeverhetünk. A kávé ideális módon serkenti a fejbőr vérkeringését és kiválóan megtisztítja. Táplálja a hajhagymákat és segíti az oxigénellátásukat. A kávés fejbőrradír világos hajra nem ajánlott, mivel a kávé színére való tekintettel sötétebb árnyalatot kaphat. 

További érdekességek a hajról:

Szállítás:
Fizetés:
Tanúsítványok:
Made with by PragueBest