Vannak, akik lélegzetelállítóan dús hajról álmodoznak, mások kiemelt hajhullámokra vagy göndör fürtökre vágynak. Bármilyen is legyen az elképzelésünk a tökéletes frizuráról, biztosan értékelni fogjuk a hajformázó termékeket. Számos hajdúsító, hajkiemelő vagy hajsimító termék kapható manapság. Tekintsük hát meg e tekintetben a hajápoló termékeket közelebbről is.
Vékony szálú, szálló haj esetén jó hír, hogy a vágyott dús hatás igenis elérhető a megfelelő hajformázó termékek segítségével. A hajdússágot ígérő közkedvelt készítmények közé tartozik például a hajhab, a hajlakk vagy a különféle hajdúsító krémek, habok, tejek.
A dúsabb hatású frizura fodrász segítségével is elérhető. A hosszú hajat érdemes pl. fokozatosra vágatni, hogy mozgásban legyen, ami dús hatást nyújt. Ha hajdúsításról van szó, szuper tipp a megszokottól eltérő oldalon viselt hajválaszték. A hajtövek így nem szoknak egy oldalra és kiegyenesednek, ami segít elérni a dús hatást. E tekintetben a tupírozás is hatékony módszernek bizonyul. Ha azonban élünk vele, lassan és óvatosan történjen a kivitelezés, a fejbőrnél pedig különösen ügyeljünk a tupírozás menetére, nehogy megsértsük azt.
Akár sima hatás a cél, akár trendi kócos frizura, hajformázás során elengedhetetlen a megfelelő jó minőségű hajfürt kiemelő termékek használata. Eben a kategóriában ugyanis hajdefiniáló, hajformázó agyagokat, többfunkciós hajformázó tejeket, habokat és spray-ket találunk, illetve sok egyéb más, tökéletes eredményt ígérő terméket. Ezek a készítmények hatékony összetevőket tartalmaznak, amelyek nem csupán a haj kellő formájáról gondoskodnak, de ápolják is, mindemellett pedig nem nehezítik el.
A hajfény a kezdetektől az egészséges haj ismertetője. Ha azonban fogyatkozó, szálló, életre éhes hajunk van, akkor sincs veszve semmi. Segítségül hívhatunk hajformázó és hajfénynövelő termékeket. Ezek a készítmények sok tekintetben hasonlítanak. Választhatunk hajlakkokat, hajpermeteket, spray-ket vagy hajápoló tejeket, olajokat. Némelyek közülük ráadásul nemcsak ragyogó fényt kölcsönöznek a hajnak, de hajszínélénkítő és hajvédő, valamint légiesen hidratáló tulajdonságokkal is bírnak.
A haj ragyogó fénye nagyanyáink bevált trükkjeivel is elérhető. Kipróbálhatjuk például a citrom fantasztikus hatását. Elég, ha leöblítjük a hajunkat langyos vízzel és néhány csepp citrommal. Hasonló eredmény születik sör felhasználásával is. Hajmosást követően dolgozzuk be a hajunkba a sört, majd hagyjuk hatni néhány percig. Végül alaposan öblítsük le, majd masszírozzunk a fejbőrbe néhány csepp sört újra, de ezt már ne öblítsük le.
Hullámos vagy göndör, esetleg hullámosított hajról álmodozva nem kellene szem elől tévesztenünk a hajhullámokat vagy a göndör fürtöket támogató hajápoló készítményeket. A hullámos haj sokszor száraz és hidratálást, illetve olyan hajápoló termékeket igényel, amelyek képesek tökéletesen életre kelteni és hidratálni, valamint növelni a hullámok és göndör fürtök szépségét a hibátlan frizuráért. Válogathatunk a hullámokat és göndör fürtöket támogató hajformázó spray-k, habok, krémek és zselék között.
A hullámos és a göndör haj a hajformázó készítmények használatán kívül rendszeres ápolást igényel. Tekintettel arra, hogy ez a hajtípus szárazabb, nem igényel gyakori hajmosást. Ideális esetben tehát legfeljebb egyszer-kétszer kerüljön rá sor. Hajszárítás során ne dörzsöljük a hajat törülközővel és a hagyományos hajszárító helyett használjunk inkább diffúzort. A hullámos vagy göndör hajat a jó minőségű samponon és kondicionálón kívül legalább heti egyszer hajpakolással is kényeztessük. Ne feledjük a hajápoló olajokat sem, elsősorban a hajvégeknek van rájuk szükségük, hiszen szárazabbak és hajlamosabbak a töredezésre.
Mondjon búcsút a szöszösödő és szófogadatlan hajszálaknak. Szelídítse meg a hajtincseit hajsimító termékeket használva. Ilyenek pl. a hajsimító krémek, spray-k, balzsamok, tejek. Ezek a készítmények speciális összetételnek örvendenek, amely biztosítja, hogy a haj sima és fényes, puha legyen. Használatot követően a haj sokkal könnyebben formázható és hidratáltabb lesz.
Van néhány dolog, amiért a hajunk nem mond köszönetet. Az egyik ilyen a jelentős hőmérséklet változás, ami nincs jó hatással a hajra, sem a fejbőrre. Amennyire lehetséges, kerüljük a gyakori hajszárítást, hajvasalást vagy hajcsavarást, és ne tegyük ki a hajunkat erős napfénynek. Ideáis esetben nem használunk hajvasalót, hajsütővasat és hajmosást követően hagyjuk szabadon megszáradni a hajunkat a levegőn. Nyáron pedig viseljünk kalapot. Ha viszont mégis magas hőnek kell kitennünk a hajunkat, mindenképp védjük jó minőségű hajápoló termékekkel hőkezelt hajra. Ezek a készítmények megakadályozzák a haj sérülését, egyesek ráadásul hidratálják, táplálják és erősítik a hajat.
Szépségenciklopédia: Hajápolás