Ma már nem jellemző, hogy egy illatot választunk egy egész életre. Manapság természetes, hogy az illatszerek szerelmesei különbséget tudnak tenni a tavaszi, nyári, őszi és téli illatok között. Minden évszak ugyanis más-más jellemzőkkel bír, különféle hangulatokat idéz, és bizonyos illattípusok kapnak hangsúlyt az egyes időszakokban.
Éppen ezért érdemes a választott illatszereket az aktuális évszakhoz illeszteni. Másért nyúljunk a meleg időszakban és másért a téli napokon. A napsütéses napokra a könnyebb, frissebb gyümölcsös, citrusos, enyhén virágos illatok ajánlottak. Ahogy pedig csökken a hőmérséklet, érdemesebb nehezebb, teltebb, érzékibb illatokat viselni, amelyek például ámbrát vagy vaníliát tartalmaznak.
9 tipp, hogy miként cseréljük az illatszereket az év folyamán
- Tavasszal egészítsük ki stílusunkat friss, romantikus illatokkal, amelyek elegendő energiával vérteznek fel a hosszú tél után. A hölgyek a jázmin, az ibolya, a magnólia, a gyöngyvirág, a frézia és a bazsarózsa illatát preferálják a virágos tavaszi időszakban. A férfiak energiatöltetéről pedig a citrom, a zsálya, a cédrusfa, a koriander, a fehér pézsma gondoskodik.
- Nyáron érdemes a lédús gyümölcsök és a rózsa, neroli és tubarózsa erős virágillatai mellett dönteni. Engedjen a tengervíz és a napsütötte déli növények csábításának. Időben szerezze be a nyári illatújdonságokat, akár limitált kiadásokban.
- Ősszel már eljön a nehezebb, fűszeresebb, édesebb Eau de Toillette és Eau de Parfum illatok ideje. Vegye körbe magát az érzékiség illatfelhőjével, amelyet a szantálfa, a pézsma és a vanília áraszt. Tűnjön ki a tömegből a tonkabab és a praliné finomságaival.
- Télen melengető érzést nyújtanak az orientális és az ínyenc illatok. Bájosak, akár flörtölésről, akár táncról, pihenésről vagy relaxációs tevékenységről van szó. Ideális fás, fűszeres és gyanta illatkeverékeket viselni ilyenkor. A karácsonyi ünnepi hangulat a vanília, a fahéj, a szegfűszeg és a kardamom illatáradatával még különlegesebb lesz.
- Számos illatszerrel találkozhatunk, amely meleg évszakokra készült, tehát tavasztól őszig viselendők, és vannak, amelyek kimondottan a hűvösebb napokra ideálisak, így ősztől tavaszig használandók. Beszédesek még a nyári vagy a téli illatok.
- Az illatok használatát illetően további tényezőket is érdemes figyelembe venni. Olyanokat, amelyek befolyásolhatják a bőrünk természetes illatát, de azokat is, amelyek révén egy-egy illatkiegészítő más-más módon hathat a bőrünkre. Ilyen tényező az aktuális hangulat, a stressz-szint, a kor, az egyéni kémia, étrend és gyógyszerfogyasztás.
- A változatos illathasználat folyamatos örömöt tud szerezni egy-egy illat formájában, hiszen választásunk másra esik a különböző évszakokban, programok során, egyéni nézetek szempontjából. Így aztán az egyes illatok nem válnak unalmassá, és a nap örömforrásai, környezetünk számára pedig napi inspirációként hathatnak. Szerezzen többlet tudást azzal, hogy megismerkedik az egyes illatcsaládokkal.
- Illatgyűjteményét legjobb, ha sötét és hűvös helyen tartja, amivel fokozza az illatszerek tartósságát. A jó móka kedvéért pedig érdemes őket kosárba vagy díszes dobozba helyezni majdnem teljesen lezárva.
- Kövesse a Parfimo.hu szuper árajánlatokról szóló híreit, és folyamatosan egészítse ki a tavaszi, nyári, őszi és téli illatrepertoárját a női, férfi és uniszex illatok kategóriájában böngészve. Így egész éven át trendi illatokat viselve mutatkozhat, legyen szó bármilyen élethelyzetről.
Praktikus illatkalauz a tavaszi, nyári, őszi, téli időszakra
Konkrét illattípusokon keresztül szeretnénk bemutatni a férfi és női illatszereket. Így jönnek szóba a tavaszi, nyári, őszi, téli illatok. Ne feledkezzünk meg azonban az egész évben viselhető illatokról sem. Lehet, hogy éppen közülük kerül ki az ön kedvenc illata is.
TaVASZI ILLATOK NYÁRI ILLATOK ŐSZI ILLATOK TÉLI ILLATOK eGÉSZ ÉVBEN VISELHETŐ ILLATOK