Ha sminkről van szó, az alapfelszerelésbe alapozó, pirosító, szempillaspirál és szemfestékek tartoznak. Ehhez azonban még hozzászegődik a bronzosító. Na de mi is a funkciója, hogyan érdemes használni, és milyen típusú bronzosítók kaphatóak?
Először is nézzük meg, mi is az a bronzosító, ami sok híresség elengedhetetlen kelléke. Lényegében olyan bronz árnyalatú vagy bronzosító púderről van szó, amely bőrélénkítő termékként van megjelölve, és ragyogó hatású pigmenteket tartalmaz. A bronzosító számos módon használható: pirosítóként, napbarnított hatás elérésére, de kontúrozásra is.
A leggyakoribb a púderes, a folyékony és a stiftes bronzosító. Ha még csak ismerkedik a bronzosítóval, válassza a púderes változatot. Könnyen felvihető és a kezdőknek sem okoz gondot. A púderes bronzosító zsírosabb és normál bőrtípusra ajánlott.
Nagyon népszerű még a folyékony bronzosító. Nem meglepő, hiszen a legjobb sminkmesterek is esküdnek rá. A folyékony állagnak köszönhetően az arc optikailag tetszés szerint formázható. Felvitele azonban kevésbé egyszerű. A bronzosítónak ez a típusa ugyanis pontos felvitelt igényel a kívánt eredmény eléréséért.
Bronzosító gyöngyök, spray, gél vagy praktikus bronzosító paletta formájában is kapható ez a sminktermék és számos árnyalatból lehet válogatni.
A bronzosító rengetegféle árnyalatban érhető el, de vajon hogyan választható ki a megfelelő? Olyan bronzosító mellett döntsön, amely 1-2 árnyalattal sötétebb a bőrszínétől. Világosabb bőrön a barackszínű, fáradt rózsaszín vagy világosbarna árnyalat mutat jól. A barnás bőr pedig az arany hatású barna árnyalatokat szereti. Sötét bőrre pedig a sötétbarna és bronzos színek javasoltak.
Sikerült választania? Nagyszerű! Most pedig nézzük meg, hogyan érdemes felvinni az arcra a lehető legjobb hatásért. Több opció is van:
A napbarnított hatásért a bronzosító púderként is felvihető, tehát az egész arcra. Ügyelni kell azonban arra, hogy mindez mértékkel történjen, és az eredmény természetes hatást keltsen. Az arcon kívül a nyakra és a fülre is kerülhet, így érhető el a bőregységesítő hatás.
Bronzosító segítségével optikailag az arc is formázható, így érhető el a vékonyabb arc látványa, és így formázható az orr. Mégis hogyan? Első lépés az alapozó, majd következik a fixáló púder és a pirosító. Ekkor kerül sorra a bronzosító. A kívánt hatás elérésének megfelelően leggyakrabban az arccsontra, a homlok hajvonal alatti részére, az orr két oldalára, az állra, a kulcscsontra, a karra és a dekoltázsra kerül.
A púderes bronzosító felviele egyszerűen sminkecsettel történik. A folyékony bronzosítóhoz leggyakrabban speciális sminkecsetet vagy sminkszivacsot használnak.
Elsőként fontos leszögezni, hogy a bronzosító nem egyenlő a kontúrozó palettával, amelyben szintén előfordul barnás árnyalat, de sokkal inkább az arc kontúrozására szolgál, és nem kelt napbarnított hatást. A bronzosító kiválasztásánál gyakori hiba a túl sötét vagy a bőrtípusnak nem megfelelő árnyalat. Ráncosabb vagy pórusosabb bőr esetén a csillogó bronzosító nem ajánlott, mivel csak kiemeli a bőrhibákat.
Ha a fürdőszobában sminkel lámpafénynél, előfordulhat, hogy túl sok bronzosítót visz fel, és az eredmény nem kelt természetes hatást. Napfénynél ugyanis a csillámos bronzosító még inkább kitűnik. Ezért érdemes a bent elkészített sminket kinti fénynél is ellenőrizni.
A bronzosító nagyszerű tulajdonságokkal bír. Arany hatásával képes napbarnított megjelenést kölcsönözni az arcnak, és optikailag formázza azt. Különböző típusú bronzosítók kaphatók számos árnyalatban. A kiválasztásnál a legfőbb szempont a bőr színe és altónusa, hogy a felvitt bronzosító minél természetesebb hatást keltsen.