Önbarnító készítmények terhesség alatt

Használható önbarnító készítmény terhesség alatt? Nos, erre a kérdésre nincs egyértelmű válasz. Alább taglaljuk az ezzel járó lehetséges kockázatokat, és ha ilyen termékek használatára szánjuk rá magunkat, mindig konzultáljunk az orvosunkkal.  

Káros hatással vannak az önbarnítók a magzatra?

Egyelőre nem bizonyított, hogy az önbarnítókban található aktív összetevők behatolása a bőrbe befolyással lenne a szervezetre vagy akár a kisbabára. Másrészt azonban egyesek azt mondják, hogy nem nagy múltú készítményekről van szó, így nem tudhatjuk, hogy az összetevők mindegyike feltérképezésre került-e már. 

A hormonális változások hatására ráadásul a bőr a megszokottól eltérően reagálhat. Ez pedig eredményezhet más, nem várt tónust, a bőr érzékenyebb lehet, és bőrirritáció is tapasztalható. Ha azonban mégis önbarnító után nyúlunk, teszteljük le a terméket egy kisebb bőrfelületen, pl. a lábunk egy részén, és ha nem vagyunk megelégedve a kapott eredménnyel, könnyűszerrel eltakarhatjuk.

Önbarnító terhesség alatt

Bronzos árnyalatú bőr terhesség alatt?

Számos nő látja magát terhesség alatt kevésbé vonzónak, de a napbarnított bőr egy pillanat alatt visszaadhatja az önbizalmat. De hogyan lehet rá szert tenni?

A szolárium vagy az erős napozás terhesség alatt egyértelműen nem javasolt. mivel a szervezet túlhevülésének kockázatával jár (ugyanezért nem javasolt a pezsgőfürdő és a szauna sem). Az első trimeszterben különösen veszélyesnek bizonyulhat. Később pedig már nemcsak a hason fekvés okozhat gondot, hanem sokszor a hosszas háton fekvés is kényelmetlen lehet. A várandósok bőre egyébként hajlamosabb pigmentfoltok kialakulására, amelyek a napfénynek és a szoláriumnak tudhatók be. 

Terhesség alatt kerülendő a népszerű UV-mentes testfújás és az aeroszolos dezodorok használata is. Az aktív összetevők bőrön keresztüli szervezetbe jutása ugyan nem bizonyított, de a belélegzés esetleges kockázatai nem ismertek.  

Kísérletek egyelőre nem bizonyították, hogy a DHA, az önbarnítók többségében szereplő aktív összetevő bőrbe hatolása negatív következményekkel járna, és veszélyt jelentene a magzatra. A szépségápolásban a 20. század 60-as éveitől kezdve van jelen ez a terméktípus, és ez idáig ilyesmi nem bizonyytott. A DHA aktív összetevőt tartalmazó önbarnítók külső használata a szakemberek zöme szerint nem ártalmas, mivel csak a bőr legfelsőbb rétegéig hatolnak. Egyesek azonban azt javasolják, hogy önbarnítók használatával legalább az első trimeszterig várjunk, megvárva így a terhesség legkockázatosabb fázisát. Mindenesetre javasolt konzultálni az orvosunkkal. 

Szállítás:
Fizetés:
Tanúsítványok:
Made with by PragueBest