Ha egész életében a kislánykorából ismert klasszikus körömlakkot használja hűségesen, talán szívesen ismer meg egyéb lehetőségeket is. A gyártók folyamatosan fejlesztenek, és újabbnál újabb változatokkal hozakodnak elő. Ezek a hagyományos körömlakkokhoz képest tartósabbak vagy éppen körömhosszabbító hatásuk van, esetleg más előnyökkel járnak. Némely típusok játszva alkalmazhatóak otthoni manikűrözésre, mások viszont inkább a körömstúdiókba ajánlottak. Tekintsük meg együtt a legismertebb körömlakktípusokat és manikűrözési formákat.
Talán éppen ez a körömlakktípus volt a legelső sminktermék, amelyet kipróbált. A csajos bulik állandó kelléke: minél feltűnőbb a szín, annál jobb. A klasszikus körömlakk szinte végtelen mennyiségű árnyalatot kínál: a finom pasztellszínektől a nude árnyalatokon keresztül egészen a piros legkülönfélébb változatáig, de extravagáns kék, zöld, lila vagy éppen fekete színekből sincs hiány. Ha pedig mindez nem elég, különböző hatások is elérhetőek egy-egy körömlakkal: fényes, matt, tükrös, holografikus, stb. Mi a klasszikus körömlakkok hátránya? Sajnos nem sorolható a legtartósabb típusok közé. Megfelelő felvitel esetén nagyjából egy hétig tartanak.
A géllakkok számos árnyalatban kaphatók. Felvitelt követően UV-lámpa hatására öltenek formát, és így kerül sor a rögzítésükre. A tartós hatásnak köszönhetően 3 és több héten keresztül is szépen megmarad. Az UV-lámpás géllakk ügyesen otthon is használható, a legügyesebbek pedig még formázni is képesek vele a körmöt. Az UV-lámpa használata azonban az ilyen manikűr alapfeltétele. A géllakkozott köröm erős és ellenálló, így kozmetikusok, fodrászok és akár egészségügyi nővérek is bátran választhatják. A manikűr legnépszerűbb formájának egyike.
A folyadékkal elkevert akrilpor segítségével a köröm könnyűszerrel formázható, hosszabbítható, és színezhető. Az akrilporral készített köröm nagyon erős, maga a felvitel viszonylag egyszerű, így az otthoni és professzionális manikűrváltozatokhoz sorolható. Nagy előnye, hogy nincs hozzá szükség UV-lámpára. A géllakoktól eltérően az akrilpor levegőn szárad. Átlagosan kb. 2 hétig tart.
Az Ön körme melyik körömlakktípust tudja a leginkább értékelni? Azt, amelyik engedi, hogy lélegezzen, ezek az ún. „breathable” körömlakkok, amelyek megengedik a víznek és a levegőnek, hogy átfolyjon a felvitt festéken anélkül, hogy bármiféle akadályt képezne. A köröm hidratált és erős lesz. Éppen ezért érdemes néha-néha kihagyni a szokásos körömfestési rutint, és csupán légáteresztő körömlakkot használni. A körmei meghálálják ezt a lépést.
Ez a típusú körömlakk ötvözi a géllak és az akrilpor legjobb tulajdonságait, ami valójában forradalminak számít a körömápolás területén. Hirtelen mindenki polygel körmöket akar. A felvitel szinte gyerekjáték. A hibrid gél egyenesen a tubusból kerül a körömre, majd egy speciális folyadékba mártott ecsettel formázható. Nem is kell vele sietni, nyugodtan kedvére alakítgathatja, amíg el nem éri a kívánt formát. Ehhez sablonok is használhatók, ami még inkább megkönnyíti a használatot. A fixálás UV/LED-lámpa segítségével történik. Megfelelő felvitel esetén a polygel akár 3 vagy több hétig is kitart.
A leghosszabb tartósságot ígérő lehetősgek következő jelöltje a mártópor. Esetleg a mártogatós finomságok jutnak eszébe a kifejezés hallatán? A lényeg, hogy ez a fajta eljárás a köröm porba mártogatásán alapul. Első lépés most is az alaplakk, majd jöhet a színes por. A színerősség növeléséhez ezt néhányszor ismételje meg, majd kenje le az aktiváló körömlakkal, végül pedig a fedőlakkal (dipping top). A mártópor nagyon erős, levegőn szárad magától.
Kompromisszumot keres a klasszikus körömlakkok és az UV-lámpás géllakokk között? Válassza a közkedvelt géllakokat! Felvitelük a klasszikus körömlakkokéhoz hasonlóan történik, a tartósságuk azonban 2-3 hét is lehet. A géllakk tökéletesen erősíti és óvja a körmöt. Akár UV-lámpás géllakkra, akrilporra vagy polygelre is felvihető. Van egy hátránya, nem lehet vele körmöt hosszabbítani. Ez esetben a szárítás, fixálás mindenképp UV/LED-lámpával történjen.