Az egészséges, sőt vonzó megjelenéshez kétségkívül hozzájárul a pirosító. Ez az a sminktermék, amely számos generációnak bevált, és kellőképpen gondoskodik az esztétikus arcpírról. Korábban őrölt faeper, eper, cékla és amaránt felhasználásával hozták létre. Ma már fejlett technológiák gondoskodnak az előállításukról. A pirosítók a highlighterekhez és bronzosítókhoz hasonlóan napbarnított arcbőr hatását is keltheti.
Már az ókori egyiptomiak is kedvelték a piros orcát. A középkorban elvetették, és az arcpírt az örömlányokkal hozták összefüggésbe. A 16-17. században mérgező vegyi anyagokat tartalmazó sminktermékeket használtak, és csak a 18. században jelent meg a jellegzetes Marie Antoinette arcpír.
Miután a spanyolok meghódították Amerikát, megjelent Európában a kármin. A bíbortetűből nyert piros anyag azzal remekelt, hogy biztonsággal alkalmazható a bőrre. A mai napig számos kozmetikai és élelmiszeripari termék összetételében megtalálható.
A modern pirosítót a francia Joseph-Albert Ponsin fejlesztette ki, aki kezdetben párizsi lakásában állított elő színházi sminktermékeket. Emellett kifejlesztette a sült sminktermék előállítási technológiát, amit ma is alkalmaznak pirosítók, szemhéjfestékek, púderek gyártásánál.
A 19. század 60-as éveiben a fentiek alapján született meg a BOURJOIS Paris. A színésznők a következőképpen használták a pirosítót: mosolyogtak egyet a tükörbe, és sminkecsettel felvitték a kitüremkedő orcára, majd körkörös mozdulatokkal dolgozták el a halánték irányába.
A mai sminktrendeknek megfelelően a pirosító a nők sminkfelszerelésének egyik alapdarabja (akárcsak a primer, alapozó, szemhéjfesték, szemceruza, szempillaspirál, rúzs). Mivel minden mindennel összefügg, a pirosító azért felel, hogy az arcbőr visszanyerje természetes tónusát, és kiemelje az orcát, mielőtt a teljes smink elkészül.
Púderes – klasszikus, a legelterjedtebb pirosító típus, minden bőrtípusra megfelel. Könnyű felvitel és eldolgozás sminkecsettel, esetleges lágyítás púderrel. Gyakran palettában is kapható, ami lehetővé teszi a színkeverést.
Krémes – intenzív, tartós; sima, inkább száraz és érettebb bőrre ajánlott. A felvitel sminkszivaccsal, ujjbegyek segítségével vagy alapozóval történjen. Ünnepélyes, kihívóbb esti eseményre ajánlott a krémes és a púderes pirosító együttes használata.
Folyékony vagy géles – gyorsan száradó sminktermék, ideális zsíros bőrre. Sminszivaccsal vagy ujjbegyek segítségével történjen a felvitel megtisztított arcra, a primer és az alapozó után, esetleg önmagában bőrélénkítés céljából zsírosodás és bőrirritálás nélkül.
A legjobb, ha a kinézett pirosítót az arcbőrön teszteljük, általában azonban a világosabb bőrre érdemesebb finomabb színeket választani, mint például a rózsaszín és az őszibarack árnyalat. A sötétebb bőrön pedig a sötétebb tónusok mutatnak jól, mint például az aranybarna, a bordó vagy a lazacszín.
A sminkmesterek szerint érdemes két pirosító árnyalatot használni: egy sötétebb testszínűt és egy világosabb rózsaszíneset. A testszínű az arc alsó részére kerüljön, az állra és a homlokra, a rózsaszínes pedig a felső részére, tehát az arccsontra és a fül területére. Az így kapott arckontúr igazán hatásos tud lenni.
Figyelem, a piros színű pirosító túl mesterkélten hat. A világosabb, enyhén barnás árnyalatokkal természetesebb eredmény érhető el. A fényesebb és csillogó pirosítók azonban csak a hibátlan fiatal bőrön mutatnak jól.
Húzza befeleé az arcát, hogy az arccsont mindkét oldalon jól látható legyen, és vigye fel rá a pirosítót. Szélesebb arcra függőlegesebb vonalat húzzon (az orrtól nézve ferde vonal), vékony arcra pedig vízszinteset (a fültől nézve ferde vonal). Főleg a kitüremkedő orcára vigye fel a pirosítót, a halánték felé haladva halványodjon a szín.
A púderes pirosítót ferde pirosítóecsettel vigye fel. A folyékony vagy a géles pirosítót pedig az erre szolgáló sminkszivaccsal érdemes felvinni, bár ujjbegyei segítségével is jó eredmény érhető el. A krémes pirosítót a púder alá vigye fel, a púdereset pedig a púderre.
A pirosítót könnyed, rövid vonásokkal vigye fel, így az irányt is meg tudja szabni. Ha kissé túllőtt a célon, a többletet természetes árnyalatú púderes alapozóval enyhítheti. Kiváló találmány a 3 az 1-ben bronzosító és bőrélénkítő púder és pirosító a Dermacol jóvoltából.
BOURJOIS Paris Little Round Pot – a francia márka egyik ikonikus terméke; sült pirosító számos árnyalatban és finom romantikus rózsaillattal. Minden bőrtípushoz maximálisan illeszkedik.
Rimmel London Maxi Blush – lágy, természetes, tartós és elérhető áron kapható púderes pirosító, ideális kinti programra. Elbűvölő természetes árnyalatokban kapható.
Dr. Hauschka Blush – 100% bio púderes pirosító ásványi pigmentekkel és növényi kivonatokkal elegáns csomagolásban sminkecsettel és tükörrel. A felvitele egyszerű és hosszan tart.
2K Fabulous Beauty Train Case – vonzó sminkbőrönd három pirosítóval és sok-sok más, szépen elrendezett sminktermékkel. A pirosítókat tartalmazó sminkszettek a 2K, ZMILE COSMETICS vagy a Makeup Trading kínálatában találhatóak meg.
Egy jól megválasztott pirosítóval akár azonnal szert tehet a vágyott megjelenésre. Ne habozzon, és böngéssze át a kínálatunkat. A tájékozódásban a vásárlói vélemények is segítségére lehetnek.
Pirosító online vásárlásakor ne feledje, hogy a feltüntetett árnyalat tájékoztató jellegű és a megjelenítése a képernyője színbeállításától függ. A valós árnyalat enyhén eltérő lehet a képeken láthatóhoz képest.