Szeretné, ha a körme minden helyzetben tökéletesen ápolt látványt nyújtana, és mindezt anélkül, hogy rendszeresen körömstúdióba látogatna? Hajrá! A tökéletes manikűr otthona kényelmében is elkészíthető szalonminőségben.
Nem is húzzuk tovább az időt. Amire szükség lesz, az némi gyakorlat, egy jó minőségű körömlakk és néhány, alább ismertetett profi tipp. Ami a gyakorlatot illeti, gondoljon csak az autóvezetésre vagy a hajvasalásra. Nos, a körömfestésre is érvényes, hogy gyakorlat teszi a mestert. Nézzük meg együtt, hogy csinálják a profik.
Idő hiányában hajlamosak lehetünk az első kezünkbe kerülő körömlakkot elővenni, és azonnal kifesteni vele a körmünket. Nos, az előkészületek kihagyása azonban nemsokára kimutatja a foga fehérjét. Nem meglepő ugyanis, ha a körömlakk már 1-2 nap elteltével veszít minőségéből és elkezd lepattogni.
Ha minden vágya, hogy a festett körme a lehető legtartósabb legyen, szánjon manikűrjére néhányszor 10 percet. Első lépés a kihagyhatatlan előkészítés. Elvégre az alapozót sem viszi fel anélkül, hogy előtte megtisztítaná és hidratálná az arcbőrét.
A kívánt körömforma körömreszelővel érhető el gyors mozdulatokkal a szélektől indulva a köröm közepe felé. Fontos figyelni a szélek szép lekerekítésére. Egy erre szolgáló körömreszelővel finoman csiszolja le az egyes körmök felületét. Nem csupán esztétikai szempontból fontos lépés, de a nem kívánt zsírt és esetleges szennyeződéseket is eltávolítja a körömfelületről. Így tehát könnyebben tapad a körömlakk és tovább tart.
Úgy véli, itt az idő a színes körömlakk felvitelére? Nem-nem, még egy kicsit feszítjük a húrt. A profik sosem hagyják ki az alaplakkot és a fedőlakkot. Ön se feledkezzen meg róla, ha hibátlan megjelenésű, tartós manikűr a cél. És hogy mindez mire jó?
Ha például házat épít, az alap kulcsfontosságú szerepet játszik. Ha sminkel, első az alap kidolgozása. Nincs ez másképp a körömfestés esetében sem. Igen, a védőréteg kihagyhatatlan. Nem csupán erős alapot jelent a színes körömlakk felvitele előtt, de hidratálja és óvja is a körmöt az esetleges töredezéstől és beszakadástól.
Ön is gyakran húz egy-egy nem kívánt ecsetvonást? Az esetleges hibák könnyen elkerülhetők, ha a körömlakkot egy vékony ecsettel viszi fel (pl. szemhéjtusecset). Mártsa körömlakklemosóba, és rajzolja körbe a körmét, hogy a körömlakk az így kapott vonalon belül maradjon. Sokszor éppen ez a lépés határozza meg a manikűr végeredményét. Néhány ecsetvonás a körömlakklemosóval, és a manikűr szalonminőségű látványt nyújt, ráadásul a körömfestés során vétett apró hibák is remekül eltüntethetők vele. Ha azonban a körömágybőrt körömlakklemosó hatásának teszi ki, a manikűr elkészültével mindenképp használjon rá tápláló olajat, amely hidratál és vitális összlátványt nyújt.
Akár hiszi, akár nem, a profi manikűrért vívott csatát már az elején elveszítheti. Figyeljen, amikor kihúzza az ecsetet a körömlakkos üvegből, a lakktöbletet engedje vissza az üvegbe – finoman törölgesse ellentétes irányban az üvegnyak belsejébe. A körömlakkra is érvényes a kevesebb több mondás. Több vékony rétegben vigye fel a körömlakkot.
A körömlakkot 3 ecsetvonással vigye fel. Az első a köröm közepére kerüljön, innen induljon a körömcsúcs felé, majd jöhet a két szél. Várjon legalább 2 percet, amíg a körömlakk megszárad, és ismételje meg a 3 ecsetvonást. Ha pedig még mindig nem elégeett a színerősséggel, vigyen fel egy harmadik réteget is.
A körömfestés egyik legnagyobb mumusa, amikor a nem domináns kézzel kell felvinni a körömlakkot. A jobbkezeseknek a bal kezükkel, a balkezeseknek a jobb kezükkel rémálom a körömfestés. Az egyetlen létező tanács így szól: Ne hagyjon mindent a kevésbé ügyes kezére. A domináns kezét fordítsa olyan pozícióba, hogy minél jobban megkönnyítse a kevésbé ügyes keze dolgát. A jobbkezesek tehát fordítsák a jobb kezüket megfelelő irányba, hogy a bal kezükkel ne kelljen ördöngösségeket végeznie a hibátlan körömfestés érdekében. Az ecsetet tartsa erősen, és a jobb kezét forgassa az adott helyzetnek megfelelő irányba.
Az egyes rétegek felvitele között várjon legalább 2 percet, hogy megszáradjon a körömlakk. A profik így csinálják: 1 réteg alaplakk, 2 réteg színes körömlakk, 1 réteg fedőlakk.
Miután megszáradt a körömlakk, következzen a fedőlakk (top coat). Ez a speciális lakk bezárja a színt és lényegesen megnöveli az egész manikűr tartósságát. Némelyik fénynövelő hatást ígér, de vannak modern matt hatásúak is. A fedőlakk a színes körömlakk száradását is segíti. Felvitele az egész körömfelületre történjen.
Tekintettel arra, hogy a körömcsúcs könnyebben sérül és pattog le, vigyen fel külön erre a területre még egy réteg fedőlakkot. Ez esetben is vízszintesen tartsa az ecsetet, és vezesse a köröm felső csúcsáig. Így nyújt a körömcsúcsnak is még nagyobb védelmet, a manikűrje pedig eggyel több napig nyújthat szép látványt.
Végül pedig várjon néhány percet, hogy a fedőlakk is kellőképpen megszáradjon. Kész is van! Már mehet is, és persze készüljön a dicsérő szavakra, illetve a kérdésre, hogy melyik körömszalonban csináltatta a körmét...